♥ | Cemre Kemer Fan CLub © 2008 | ♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

♥ | Cemre Kemer Fan CLub © 2008 | ♥

CemReCiySen DoğRu YeRDeSin ..!!*

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

tolgahan sayışman

2 posters
YazarMesaj
yaseminci12
ღ°•.♥.•°ManYaqq YosHyCi MoDeRaTöR°•.♥.•°ღ
yaseminci12

Kadın
Site Nasıl ?? : : kankimin sitesi nasıl olsun ? :D
♥.•°CemreciLer Gücü°•.♥ * :
tolgahan sayışman Left_bar_bleue0 / 1000 / 100tolgahan sayışman Right_bar_bleue

°•.♥RuH HaliM°•.♥ : : tolgahan sayışman Srsnthi1
♥.•°FaVoRiM°•.♥ : : tolgahan sayışman Yoshykorkutqc1
♥.•°TaKıMıM°•.♥ * : : tolgahan sayışman Fenerbaheox8
.•°UYARI°•. :

.•°CEZA°•. :

tolgahan sayışman Empty
MesajKonu: tolgahan sayışman   tolgahan sayışman Icon_minitimeSalı Tem. 22, 2008 4:39 pm

Doğum Yılı : 1982
Burcu: Yay
Boy :1.87
Beden : 40-50
Göğüs-Bel-Basen Ölçüleri : 103-80-98
Ayak No : 42-43
Göz Rengi : Koyu Yeşil
2005 yılında Türkiye'yi temsilen Güney Kore'de Dünya Erkek Güzellik Yarışması Manhunt International'da Dünya 1. si oldu. Ekoldrama ve Ayla Algan'dan uzun bir süre oyunculuk eğitimi aldı ve ardından Esir Kalpler adlı televizyon dizisinde rol aldı. Top Model yarışmasındaki sunuculuğu ile göz dolduran Sayışman, Maçolar dizisinde otoriter bir babanın 5 oğlundan birini canlandırdı. Dicle dizisinde Ferhat karakterini canlandırdı.
BİR RÖPORTAJI
Tolgahan Sayışman ile Röportaj (eski)

Mankenlik bende bağımlılık yaptı
Dünyanın en yakışıklı Türk’ü Tolgahan Sayışman, kendini anlattı

Dünyanın en yakışıklı Türk’ü o. Daha 24 yaşında. Geçen hafta Güney Kore’de yapılan Manhunt of World’ yarışmasında Türkiye’yi temsil etti ve birinci oldu

Tolgahan Sayışman, 24 yaşında yakışıklı bir delikanlı. Yakışıklı olduğunu biz iddia etmiyoruz. Dünya çapında tescilli bir yakışıklı o. Geçen hafta Güney Kore’de yapılan ‘Manhunt of World’ yarışmasında Türkiye’yi başarıyla temsil etti. 70 ülkeden Güney Kore’ye gelen yakışıklıları sollayarak birinci oldu. Yakışıklılığını dünyaya tescil ettirdi. Üstüne bir de ‘En İyi Yürüyen Manken’ ödülünü aldı. Günlerdir Gamze Özçelik’in gizli görüntüleri ve Hülya Avşar’ın halleriyle uğraşan medya, Tolgahan’ın uluslararası başarısını görmezden geldi. Güney Kore’den dönen yakışıklı mankeni ayağının tozuyla soru yağmuruna tutttuk. İşte dünya yakışıklısı Tolgahan Sayışman’ın Star’a anlatıtkları.

Türk erkeği yakışıklı

Bir Türk olarak aradan nasıl sıyrıldın? Gerçekten Türk erkekleri bu kadar yakışıklı mı?

Türk erkekleri Asya ile Avrupa arasında farklı bir görünüm veriyor. Melez bir yapıya sahipler. Bu nedenle dünyanın her yerinde ilgi çekiyorlar.

Yakışıklı bir adam olduğuna ne zaman karar verdin?

Küçükken de sevimli ve yakışıklı bir çocuktum. Annemle otobüse bindiğimizde herkes beni kucağına almak isterdi. Bu ilgi ortaokul ve lise de sürdü. Ortaokulda bir panayırda ‘Panayır Yakışıklısı’ seçildim.

Panayır yakışıklısından dünya yakışıklısına.. Güzel bir çıkış.

O yaşlarda ileride manken olacağımı hissediyordum. Hızlı çıkışın düşüşü de nızlı olur. Ben yavaş yavaş yükselmek istiyorum.

Profesyonel mankenliğe Best Model’la mı başladın?

Best Model’a ilk katıldığımda ‘Gelecek Vadeden Erkek’ ödülüre layık görüldüm. Ondokuz yaşında çok önemli defilelere çakmaya başladım. Bu yarışma nedeniyle Uğurkan Erez’le tanıştım. ‘Kazansan da kaybetsen de seninle çalışmak istiyorum’ dedi. Sonraki Best Model’da ikinci oldum. Kuzguna yavrusu şahin görünür derler. Ailemin teşviğini bu işe karıştırmıyorum ama özellikle üniversitede arkadaşlarım ‘Çok yakışıklı ve çekici bir çocuksun, neden yarışmalara katılmıyorsun? diyerek beni teşvik ettiler.

Neden manken oldun? Yakışıklı bir doktor, öğretmen ya da avukat olabilirdin?

Alın yazısı, kader bu. Bu iş bende bağımlılık yarattı. Artık geriye dönüş yok.

Senin yaptığın işin bana bir faydası var mı? Sokaktaki adama birşey veriyor mu bu?

Defileye gittiğinizde yakışıklı ve güzel birini izlemek istemez misiniz? Giydiğiniz kıyafetlerde benim emeğim var. Üzerinizdeki tişörtü tasarlayan birileri var. Biz bu tasarımları podyumlarda sizin beğeninize sunuyoruz.

Benim giydiğim tişörtü sunmuyorsunuz ki. Kaç kişi defilede gördüğü bir elbiseyi alıyor?

Herkes gibi hizmet veriyoruz biz de. Bize çay servisi yapan garsonun hizmeti neyse biz de insanlara bu işle hizmet veriyoruz.

Mankenlik bir meslek mi?

Evet, bir meslek ama kısa üsreli bir meslek. Hayatınızın tamanını kuşatmıyor.

Teşhirci bir meslek değil mi?

Bence bir teşhir yok. Üzerimizde kıyafet taşıyoruz. Defilede beden ön planda değil. Üzerinizde taşıdığımız ürün ön planda.

İnsanlar defilelere sadece mankenlerin üzerlerindeki kıyafetleri izlemek için mi geliyor?

Tabiki podyumda ürünleri izlemeye geliyorlar. Profesyonel bir manken podyumda kendini üzerinde taşıdığı ürünün önüne geçirmez.

Manken ürünün önüne geçmemek için ne yapar?

Kendini çok fazla önplana çıkartacak büyük hareketlerden kaçınır. Dikkatli yürür. Defile sırasında her ayrıntıya dikkat eder. İnsanlar mankenin taşıdığı ürüne odaklanır.

Ekstrem işlere gitmem

İç çamaşırı defilesine katılan bir manken ne yapacak?

İşini profesyonelce yaptıktan sonra ürünün önüne geçemez. İç çamaşırı da bir ürün. O ürünü de üzerinde en iyi şekilde sergileyecek.

Tombul bir kadını ya da kısa boylu bir erkeği niye manken yapmıyorlar? Amaç ürünü teşhirse şişman ve kısa boylu insanlar da yapamaz mı bu işi?

Mankenlerin bir standardının olması gerekiyor. Bu iş herkesin yapabileceği kadar kolay bir iş değil. Kendine özgü kuralları var. Dikkat edilmesi gereken noktalar var.

Bu ülkede 6 milyon bedensel engelli var. Bu insanlar da giyinip kuşanıyor. Podyumlarda onları neden kimse temsil etmiyor?

Zaman zaman Türkiye’de farklı ortamlarda defileler yapılıyor. Huzurevlerinde yapılan bazı defilelere katıldım mesala.

Mankenliğin etiği var mı?

Her mesleğin kendine göre etik kuralları var, mankenliğin de var tabii.

Sınırların var mı?

Fazla gözönünde olmamaya çalışırım. İlişkilerimi gözönünde yaşamam. Kalitesiz hiçbir işe imza atmam.

İç çamaşırı defilelerine çıkmıyor musun?

Birkaç kez çıktım ama tamamen iç çamaşırı değil. Üstte tişört, altta iç çamaşırı vardı.

İşin gereği yaptığın sonra da keşke yapmasaydım dediğin durumlar oldu mu?

Düzgün insanlarla çalışırsanız sektörün getirdiği sorunlarla karşılaşmazsınız. Çok fazla iddialı olmam. Ekstrem işlere çıkmam.

Kadın mankenler torpilli

Podyum dünyasında kızlar erkeklerden daha mı şanslı? Medya torpil mi geçiyor kızlara?

Kadınlar dünyanın her yerinde biraz daha öndeler ama bu konuda Türkiye’deki uçurum her yerden daha fazla.

Aynanın karşısında çok duruyor musun?

Her gün en az bir saat aynanın karşısındayım. Çocukken de böyleydim.

Yakışıklılığını sürdürmek için nelere katlanıyorsun? Neler yapmıyorsun?

Hergün spor yapıyorum. Yediğime içtiğime dikkat ediyorum. Yakışıklılığımı kesinlikle abartmıyorum. İçkim, sigaram yok. Ailemle vakit geçirmeyi seviyorum. Düzgün vücutlu insanlara çok özeniyorum ve takdir ediyorum.

Bu iş iyi para kazandırıyor mu?

Orta düzeyde para kazanıyorum. Önemli bir yarışma kazandım. Bundan sonra daha iyi olacak diye düşünüyorum.

Güney Kore’deki yarışmada 60 bin dolar kazandın. Parayı cebine koydun mu?

Hayır, taksit taksit verecekler. Bir yıl içinde alacağım paramı. Herhalde on taksit yaparlar.

Oyunculuk falan düşünüyor musun?

Yarışma öncesinde Ayla Algan’dan altı ay oyunculuk dersi aldım. Yatkın olduğumu hissediyorum. Yarışmadan önce bazı teşebbüslerim olmuştu. Ama sonuç alamamıştım. Şimdi üç ayrı televizyonda oynayacak yeni diziler için başrol teklifi yapıyorlar.

Kabul etmedin mi?

Edemem çünkü vaktim yok. Yarışmadan sonra Uzakdoğlu bir ajansla bir yıllık anlaşma imzaladım. Bir yıl boyunca onlarla çalışacağım. Farklı ülkelerde yapılan organizasyonlana katılacağım. Teklifleri kabul etsem bile bunları hayata geçirmek için vaktim olmayacak.

Dizi teklifleri alıyorum

Hangi karakterde oynamak isterdin? Polat Alemdar falan mı?

Polisiye bir dizide oynamak isterdim.

Oyunculuğu kafaya koymuşsun, sen şimdi albüm de yaparsın!

Şu anda öyle bir düşüncem yok ama sürprizlere açık bir hayat yaşıyoruz. İlerisi için iddialı konuşmayayım. Asıl amacım dünya çapında bir manken olmak.

‘Yahu ben birşeyleri ıskalıyorum’ diye düşündüğün oluyor mu?

İşin bu boyutunu hiç düşünmedim. Zihnim geleceğe odaklı. Daha çok yapmam gerekenleri düşünüyorum. İlk adımı attım. Önemli bir mesafe aldım. Devamı nasıl gelir diye düşünüyorum.

METİN YÜKSEL
melek__CK__
ManyaXx Cemreci Admin Melek
ManyaXx Cemreci Admin Melek
melek__CK__

Kadın
Site Nasıl ?? : : süper süper
tolgahan sayışman Left_bar_bleue100 / 100100 / 100tolgahan sayışman Right_bar_bleue

°•.♥RuH HaliM°•.♥ : : tolgahan sayışman Canloi1
♥.•°FaVoRiM°•.♥ : : tolgahan sayışman Cemreemrezc6
♥.•°TaKıMıM°•.♥ * : : tolgahan sayışman Galatasarayvj9
.•°UYARI°•. :

.•°CEZA°•. :

tolgahan sayışman Empty
MesajKonu: Geri: tolgahan sayışman   tolgahan sayışman Icon_minitimeSalı Tem. 22, 2008 4:58 pm

saol cnm
http://www.cemrekemerfun.catsboard.com
yaseminci12
yaseminci12

Kadın

.•°UYARI°•. :

.•°CEZA°•. :

tolgahan sayışman Empty
MesajKonu: Geri: tolgahan sayışman   tolgahan sayışman Icon_minitimeSalı Tem. 22, 2008 7:34 pm

ÖNEMLİ DEĞİL CANIM BEN ÇIKTIM BB
yaseminci12
yaseminci12

Kadın

.•°UYARI°•. :

.•°CEZA°•. :

tolgahan sayışman Empty
MesajKonu: Geri: tolgahan sayışman   tolgahan sayışman Icon_minitimeCuma Eyl. 05, 2008 1:31 pm

geldim... yeniden tolgahan sayışman hakkında bilgiler vereceğim... diğer mesajımda...

tolgahan sayışman
1 sayfadaki 1 sayfası